آسم قلبی چیست؟

آسم قلبی چیست؟

روش های درمانی

به دلیل اینکه علت اصلی آسم قلبی، التهاب نیست، درمان آن کاملا با آسم متفاوت است. در نتیجه داروهای استنشاقی، برونکودیلاتاتور ها و سایر داروهای معمولی آسم برای این بیماری مفید نیستند.

در مقابل، درمان روی مشکلات اساسی قلب که منجر به ایجاد مایعات در ریه ها می شود، تمرکز می کند. این امر با تجویز دیورتیک ها برای از بین بردن مایعات در ریه ها و نتروگلیسیرین و مورفین نیز برای کاهش استرس روی قلب، انجام می شود.

در برخی موارد اکسیژن درمانی نیز برای این بیماری استفاده  می شود. نحوه درست خوابیدن نیز در کاهش علائم این بیماری بسیار مفید است. بهتر است سر بیمار بالاتر از بدن قرار بگیرد. در موارد حاد این بیماری، ممکن است بیمار پاهای خود را آویزان و پایین تر از سطح قلب نگه دارد، یا کاملا بنشیند یا بایستد.

علائم آسم قلبی را نباید نادیده گرفت چرا که ممکن است تهدید کننده زندگی باشند. اما خبر خوب این است که درمان سریع و فوری می تواند منجر به بهبود سریع و مثبت این بیماری شود.

امتحان و خود درمانی هر گز راه عاقلانه ای نیست. صرف اینکه شما برخی از علائم بارز آسم برونش را درید، به این معنا نیست که شما واقعا آسم دارید. اگر دچار خس خس سینه، تنگی نفس و سرفه هستید، به خصوص اگر این علائم در هنگام خواب باعث می شود که ناگهان از خواب بیدار شوید، زمان آن رسیده است که با پزشک خود مشورت کنید.

این امر در صورتی که بزرگسال هستید و مشکلات قلبی دارید هم صدق می کند. شاید علائمی که دارید، واقعا سندرم موسوم به آسم قلبی باشد نه آسم برونش.

 

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display